Банк ідей - наші напрацювання

Війна в Україні докорінно змінила життя мільйонів людей. Реалії війни вплинули на кожного з нас, порушуючи відчуття безпеки та призводячи до стресу. Психологічні наслідки постійних стресових ситуацій чинять негативний вплив на здоров'я людини. Пережитий травматичний досвід може стати причиною розвитку посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

Симптоми ПТСР з'являються зазвичай не відразу, а через певний час після пережитої травмуючої події. Діти та підлітки перебувають у зоні ризику щодо розвитку ПТСР, оскільки ще не мають сформованих захисних механізмів. Тому, вчителі та батьки часто можуть не пов'язувати негативні зміни в поведінці дітей або складнощі в навчанні з певною психологічною травмою, а помилково вважати це віковою кризою, неслухняністю.

Насправді важливо проявити розуміння, вчасно надати дитині необхідну допомогу й підтримку, а головне, бути самому проінформованому у цій проблематиці.

У методичному посібнику подано теоретичні відомості про стрес, травму та посттравматичний стресовий розлад, їх перебіг та можливі реакції у дітей різних вікових періодів, зібрано дієві поради як допомогти та підтримати дітей, а також техніки психоемоційної стабілізації.

Матеріали даного посібника будуть корисними практичним психологам, соціальним педагогам, вчителям та батькам.


Методичні матеріали по роботі з дітьми, представлені українським партнером:

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ПУТІВНИК 

Методичні матеріали по роботі з дітьми, представлені польськими партнерами:

PTSD - Pomiędzy teorią a praktyką


© 2024 Центр психологічної служби. вул. Кардинала Любомира Гузара, 15, м.Івано-Франківськ
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати